w ,

Jak zrobić kojec chomika

Zbuduj ściany kojca z czymś śliskim. Kojec musi być bezpiecznym miejscem do eksploracji przez twojego chomika, więc nie powinien być wykonany z materiałów, na które chomik może się wspinać lub żuć. Faliste tworzywo sztuczne jest świetną opcją, ponieważ jest nie tylko śliskie, ale można je łatwo przyciąć do dowolnego rozmiaru. Inną świetną opcją jest duży pojemnik typu Rubbermaid z wysokimi bokami.
 • Możesz przymocować kawałki plastiku wraz z czymkolwiek, od spinaczy do spinaczy po taśmę klejącą.
 • Plastik jest również bardzo łatwy do czyszczenia i jest mało prawdopodobne, aby się zabrudził.
 • Jeśli zdecydujesz się użyć pojemnika typu Rubbermaid na kojec, nigdy nie zakładaj pokrywy na pojemnik, gdy chomik jest w środku, chyba że zapewnisz odpowiednią wentylację.
Zdecyduj, czy chcesz zbudować kojec z dnem. Kojec twojego chomika może mieć albo ściany, albo możesz zbudować dno. Jeśli umieścisz kojec na podłodze z płytek lub drewna, możesz nie potrzebować dna, ponieważ podłoga może być łatwa do czyszczenia. Jeśli zamierzasz położyć kojec na dywanie, możesz dołączyć spód.
 • Dno jest również przydatne, ponieważ kojec będzie znacznie łatwiejszy do podniesienia i poruszania się, jednocześnie trzymając wszystkie zabawki w środku.
 • Każdy przedmiot w kojecu musiałby zostać przesunięty osobno, jeśli zbudujesz kojec bez dna lub podłogi.
Określ rozmiar kojec, który chcesz. Idealnie, kojec twojego chomika powinien być większy niż jego klatka. Ale będzie też musiał zmieścić się gdzieś w domu na podłodze. Ponadto będziesz musiał przechowywać kojec chomika, gdy on go nie używa. Podejmij wszystkie te kwestie, decydując o tym, jak duży ma być kojec. Ostatecznie nie ma znaczenia, jak duży lub mały jest, o ile działa dla Ciebie i Twojego chomika.
Użyj dużych pudeł jako tymczasowego kojca. Jeśli chcesz dać chomikowi miejsce do eksploracji, ale potrzebujesz czasu na zebranie odpowiednich materiałów do zbudowania bardziej trwałego kojca, rozważ na razie użycie dużego pudełka. Najlepiej sprawdzałoby się pudełko, w którym spakowano duży przedmiot, takie jak telewizor, drukarka, toster, kuchenka mikrofalowa itp.
 • Skrzynia nie będzie mogła być trwałym kojcem, ponieważ twój chomik prawdopodobnie przeżuje.
 • Ponadto, jeśli twój chomik zajrzy do pudełka, nie będziesz w stanie go wyczyścić.
 • Rozważ umieszczenie dużej plastikowej torby lub torby na śmieci pod pudełkiem, aby chronić podłogę.
Połącz puste plastikowe butelki razem, aby zbudować labirynt chomika. Labirynt chomika można zbudować do użytku wewnątrz kojca chomika, klatki, a nawet samodzielnie. Podczas gdy w sklepie zoologicznym dostępnych jest wiele dostępnych na rynku elementów labiryntu chomika, możesz je również zbudować za pomocą pustej plastikowej butelki (np. Butelki z wodą, butelki pop, butelki z sokiem itp.)
 • Pamiętaj o całkowitym umyciu i wysuszeniu butelek przed użyciem ich do stworzenia labiryntu.
 • Musisz wyciąć górę, dół lub krawędzie plastikowych butelek, w zależności od projektu twojego labiryntu. Cięcie plastiku stworzy ostre krawędzie, które mogą zranić chomika. Użyj przewodów lub taśmy elektrycznej wokół ostrych krawędzi, aby je stępić i zabezpieczyć.
 • Użyj tej samej taśmy, aby połączyć ze sobą wiele butelek. Możesz połączyć butelki od końca do końca lub wyciąć otwór z boku jednej butelki, aby drugą butelkę można przymocować pod kątem 90 stopni.
Dodaj wiele poziomów do kojca. Używaj mniejszych skrzynek, puszek, puszek i wszystkiego, co możesz znaleźć, na którym twój chomik może się wspinać w górę iw dół. To zapewni Twojemu chomikowi wiele poziomów na jego kojec do eksploracji. Możesz nawet wykazać się kreatywnością i połączyć te przedmioty w taki sposób, aby stworzyć labirynt, przez który chomik może się przedostać.
 • Upewnij się, że Twój kojec ma co najmniej jedno miejsce, w którym twój chomik może się schować, gdy jest on w kojec. Posiadanie miejsca do ukrycia sprawi, że chomik poczuje się bezpiecznie, jeśli się zdenerwuje lub przestraszy.
 • Świetnym miejscem do poszukiwania domowych artykułów jest kosz na śmieci. Upewnij się tylko, że dokładnie wyczyściłeś przedmioty, których zdecydujesz się użyć. I pamiętaj o stępieniu ostrych krawędzi za pomocą taśmy lub wypełnienia.
Dołącz stacje zabaw do zbadania dla swojego chomika. Celem kojec jest, aby twój chomik miał większy obszar do biegania i zabawy. Podczas gdy niektóre chomiki mogą być zadowolone z dużej otwartej przestrzeni, dodanie dodatkowych elementów do kojca zapewni Twojemu chomikowi bardzo potrzebne wzbogacenie. Umieść takie elementy w kojec, aby Twój chomik z nim grał:
 • Rury z papieru toaletowego lub ręczników papierowych. Możesz połączyć wiele rur razem, aby utworzyć długi tunel.
 • Stare buty. Twój chomik z przyjemnością wejdzie i wyjdzie z buta i użyje go jako kryjówki.
 • Mosty, piły i huśtawki. Możesz stworzyć własną lub kupić wersje dla chomika w sklepie zoologicznym.
 • Bloki drewniane, mineralne lub solne. Podczas gdy twój chomik może wspinać się na te bloki, prawdziwym celem jest dać chomikowi coś do przeżuwania.
Twórz puzzle żywności dla kojec. Użyj pudełek i zabawek z kojca chomika, aby ułożyć puzzle z jedzeniem. Łącz wiele przedmiotów razem w taki sposób, że twój chomik musi je badać, aby znaleźć smakołyk. Możesz też zbudować labirynt z przekąską na końcu.
 • Upewnij się, że jedzenie, które podajesz chomikowi w jego kojcu, jest odejmowane od jego codziennego przydziału żywności. Jeśli dasz chomikowi dodatkowe jedzenie i smakołyki, gdy będzie on w kojec, Twój chomik może stać się trochę pulchny.
Umieść wolnostojące koło wewnątrz kojca. Nawet jeśli twój chomik ma koło w klatce, umieszczenie koła wolnostojącego wewnątrz kojca da mu inny widok podczas biegu. Upewnij się, że koło jest wykonane z ciągłego materiału, a nie z drutów lub prętów. Koła wykonane z drutów lub prętów mogą spowodować, że chomik utknie jedną lub obie nogi i może spowodować poważne obrażenia.
Włóż chomika do piłki chomika. Kulki chomika to świetny sposób na eksplorację wielkiego świata poza klatką bez zgubienia się i utknięcia. Kulki chomika są zwykle dużymi kulkami z twardego plastiku z klapą, która może się otwierać i zamykać, dzięki czemu można umieścić chomika w środku. Po zamknięciu klapy zewnętrzna część piłki jest gładka, dzięki czemu może toczyć się w dowolnym kierunku. Jeśli nie masz w domu miejsca, w którym chomik może bezpiecznie eksplorować swoją kulkę chomika, zastanów się nad stworzeniem dużego kosza i umieszczeniem kulki chomika w środku.
 • Użycie kombinacji kojec i piłki chomika ograniczy obszar, który może zbadać chomik, czyniąc go bezpieczniejszym dla chomika i wygodniejszym dla ciebie.
 • Trzymaj czas swojego chomika w kulce chomika do 15 minut lub mniej. Gdy skończy z piłką chomika, umieść go z powrotem w klatce na odpoczynek.
Umyj ręce przed i po grze z chomikiem. Zanim zabierzesz chomika z klatki i umieścisz go w kojcu, umyj i osusz ręce. Jeśli zamierzasz zrobić coś innego, gdy chomik znajduje się w kojcu, pamiętaj o ponownym umyciu rąk przed dotknięciem innych przedmiotów. Wkładając chomika z powrotem do klatki, ponownie umyj ręce przed i po pracy z chomikiem.
 • Chomiki mogą mieć „wypadki” w twoich rękach lub wspinać się po ich kojcach, więc dobrym pomysłem jest zawsze umyć ręce, zanim zrobisz cokolwiek innego.
 • Chomiki mają też naprawdę świetny zmysł węchu, ale bardzo słaby wzrok. Jeśli wąchają jedzenie na dłoniach i palcach, mogą cię gryźć, myśląc, że to jedzenie. Mycie zapachu jedzenia rąk przed dotknięciem chomika może uchronić cię przed bolesnymi ugryzieniami.
Nadzoruj swojego chomika, gdy jest on w swoim kojec. Podczas gdy szybka wizyta w łazience lub kuchni powinna być w porządku, nie należy pozostawiać chomika samego w kojec bez nadzoru. Twój chomik potrzebuje twojej pomocy, jeśli kiedykolwiek utknie lub jeśli uda mu się uciec.
 • Pomocne byłoby również zamknięcie drzwi do pokoju, w którym umieściłeś kojec chomika, na wypadek, gdyby udało mu się uciec. Jeśli drzwi są zamknięte, będziesz mieć znacznie mniej miejsca na poszukiwanie chomika.
Zaopatrz swojego chomika w kojec. Nawet jeśli twój chomik będzie tylko przez pewien czas w kojec, zawsze dobrym pomysłem jest dołączenie małej miski z wodą na wypadek, gdyby poczuł pragnienie. Może to być jeszcze ważniejsze, jeśli podajesz mu suche smakołyki lub krokiet wewnątrz kojca.
 • Butelki z wodą dla chomika wiszące z boku klatki mogą nie działać w kojec. Zamiast tego po prostu użyj małej miski z wodą, do której chomik może łatwo dotrzeć.
Zachowaj ostrożność, używając papieru toaletowego lub rurek na ręczniki papierowe. Tak długo, jak nadzorujesz swojego chomika, powinno być w porządku. Ale jeśli jest chomikiem syryjskim, który jest trochę pulchny, możesz uniknąć podawania mu materiałów tunelujących, takich jak papier toaletowy lub tubki z ręcznikami papierowymi. Niestety twój chomik może źle ocenić swój rozmiar i utknąć w jednej z tych rur!
 • Jeśli utknie, delikatnie pomóż mu wydostać się z tuby, używając tylko twoich rąk. Nie używaj ostrych przedmiotów do cięcia kartonu, gdy chomik jest w środku.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zrobić wałek do włosów

Jak przejść do college'u bez pieniędzy