w ,

Jak zrobić szlam Blu Tack

Rozciągnij jeden kij blu tack w dłoniach na 5 minut. Ugniatanie blu tack pomaga go rozgrzać i sprawia, że ​​jest bardziej rozciągliwy! Rozciągnij hals blu, aż się złamie, a następnie ściśnij go razem w piłkę. Kontynuuj ten proces, aż blu tack będzie ciepły i rozciągliwy.
 • Jeśli nie masz żadnego blu-tack, użyj zamiast niego nie klejącej marki kleju.
 • Ten przepis stanowi około garstki szlamu. Aby uzyskać więcej szlamu, wystarczy podwoić przepis.
Wpompuj dwie kropelki mydła w płynie lub pianki do golenia do blu tack. Pompuj mydło do środka rozciągniętego kleju blu. Jeśli mydła w płynie nie ma w butelce z pompką, odmierz około 1 łyżeczki (4,9 ml). Do tego przepisu można użyć dowolnego rodzaju mydła w płynie, które się pęcherzykuje.
 • Jeśli nie masz płynnego mydła do rąk, użyj zamiast tego cieknącego płynu do rąk.
Wymieszaj mydło w płynie z klejem blu. Ugniataj blu tack i mydło w płynie razem z dłońmi, aż zostaną całkowicie połączone. Jeśli nie chcesz używać rąk, zamiast tego użyj silikonowej szpatułki.
Dodaj kolejną pompę płynnego mydła do rąk, jeśli szlam nie jest wystarczająco rozciągliwy. Jeśli szlam jest nieco suchy, dodaj trochę dodatkowego mydła w płynie, aby było bardziej miękkie. Ściśnij mydło na górze szlamu, a następnie za pomocą rąk zagniataj je w istniejący szlam.
 • Pomiń ten krok, jeśli nie lubisz lepkiego śluzu.
 • Przechowuj swój szlam w szczelnym pojemniku. Szlam zwykle pozostaje rozciągliwy przez około 2-3 dni.
Dodaj kroplę barwnika spożywczego do szlamu, aby zmienić jego kolor. Umieść jedną kroplę barwnika spożywczego na środku szlamu, a następnie mieszaj, aż szlam uzyska jednolity kolor. Jeśli chcesz, aby szlam miał ciemniejszy kolor, po prostu dodaj kolejną kroplę barwnika spożywczego.
 • Jeśli nie masz żadnych barwników spożywczych, użyj kropli barwnika.
 • Jeśli używasz tradycyjnego blu tack, barwniki spożywcze zmieszają się z istniejącym niebieskim kolorem. Dodaj żółty do niebieskiego szlamu, aby uzyskać zielony lub czerwony barwnik spożywczy, aby uzyskać fioletowy szlam.
Zagnieść kroplę olejku do szlamu, aby ładnie pachniał. Jest to świetny sposób, aby twój szlam był wyjątkowy! Wybierz swój ulubiony olejek eteryczny, dodaj jedną kroplę do środka szlamu, a następnie wymieszaj go, aby rozproszyć zapach przez szlam.
 • Kup olejki eteryczne z apteki lub sklepu zdrowia.
 • Olejki eteryczne są naprawdę mocne, więc nie musisz dużo zużywać.
Posyp odrobiną brokatu śluzu, aby nabłyszczał. Wybierz drobny brokat, aby nadać szlamowi metaliczny wygląd, lub użyj chunkierowego brokatu, aby uzyskać efekt konfetti. Posyp 1 szczyptą brokatu na szlamie, a następnie mieszaj, aż brokat zostanie równomiernie rozproszony w szlamie.
 • Posyp brokatem swój szlam na zewnątrz lub nad gazetą, aby powstrzymać brokat przed zrobieniem bałaganu.
Wymieszaj piankowe koraliki lub cekiny, aby nadać twojemu śluzowi ciekawą teksturę. Różne tekstury szlamu pomagają nadać mu niepowtarzalny wygląd. Dodaj piankowe koraliki, aby poczuć się przyjemnie i miękko lub dodaj cekiny, aby uzyskać błyszczący wygląd. Wymieszaj kilka piankowych koralików lub cekinów i dodaj więcej, aż uzyskasz pożądaną teksturę.
 • Eksperymentuj z innymi drobnymi przedmiotami rzemieślniczymi, takimi jak konfetti lub chwiejne oczy.
 • Trzymaj szlam z małymi przedmiotami z dala od dzieci, ponieważ mogą one działać jak ryzyko zadławienia.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak kopać otwory postowe

Jak zmienić struny na gitarze elektrycznej