w ,

Jak zrobić zestaw koców dla lalek Barbie

Odwiedź sklep z tkaninami, aby poznać bogactwo opcji tkanin. To miejsce, w którym twoje dziecko może być bardzo kreatywne i wybierać dziksze wzorce. Jeśli chciała mieć różową, błyszczącą narzutę na łóżko (a powiedziałeś „nie”), teraz jest czas, aby pozwolić jej kupić różową błyszczącą tkaninę dla Barbie - przynajmniej jeden mieszkaniec w pokoju będzie miał blask!
  • Zbierz wystarczającą ilość materiału, aby zrobić łóżko lalki i poduszkę (poduszki). Ogólnie łóżko Barbie ma 8 x 10, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo na 9 x 11 (lub więcej). Nie zapomnij też o poduszkach.
  • Kup materiał, aby „wypełnić” pościel. Oczywiście, jeśli robisz pocieszyciel dla człowieka, musisz kupić gruby mrugnięcie. Ponieważ jednak Barbie nie będzie w nocy chłodno, wystarczy gruby materiał, a nawet nadzienie bawełną.
Kup kilka toreb bawełny i materiałów do szycia. Jeśli planujesz używać swojej maszyny do szycia, możesz potrzebować nici w pasującym kolorze. Jeśli jednak szyjesz ręcznie, upewnij się, że masz odpowiednią igłę oraz dobrą parę ostrych nożyczek do szycia (zarówno do szycia ręcznego, jak i maszynowego). Będziesz także potrzebować taśmy pomiarowej, aby upewnić się, że wszystkie pomiary są prawidłowe.
Reklama
Wytnij dwa kwadraty 9 x 11 z tkaniny na kołdrę. Użyj miary, aby zaznaczyć 9 x 11 kwadratów.
Obróć tkaninę tak, aby tył tkaniny był skierowany na zewnątrz (po obu stronach). Jeśli tkanina ma ten sam wzór po obu stronach, nie przejmuj się tym krokiem.
Zszyj krawędzie, około 1/2 cala, aby stworzyć szew. Zszyj dwie strony i spód, ale zostaw górną otwartą.
Obróć tkaninę na prawą stronę, aby wzór był skierowany na zewnątrz. Przytnij nadmiar sznurka lub tkaniny.
Dodaj mrugnięcie lub farsz przez górny otwór koca. Nie przepełniaj, po prostu dodaj cienką warstwę, aby nadać pocieszycielowi trochę grubości.
Zszyj górny otwór zamknięty, wykonując ten sam szew ½ cala. Przytnij wiszącą nić po ukończeniu tworzenia jednolitego wyglądu.
Reklama
Wytnij dwa mniejsze kawałki materiału, aby stworzyć poduszkę. W zależności od tego, jak duża chcesz zrobić poduszkę, strzelaj do pomiarów około 2 x 3. Jednak dokładny rozmiar zależy od ciebie.
Obróć tkaninę na zewnątrz tyłem do kierunku jazdy. Ostrożnie wyrównaj krawędzie, żebyś nie miał krzywej poduszki.
Szyj wokół dołu i dwóch boków poduszki. Mniejszy szew lub ½ cala załatwi sprawę.
Obróć tkaninę poduszki na prawą stronę i odetnij nadmiar nici lub tkaniny. Powinieneś mieć na końcu otwór do wypełnienia.
Wypchaj poduszkę bawełną. Uważaj, aby nie przeciążać, ponieważ nadal musisz zamknąć drugi koniec.
Zszyj koniec takim samym ściegiem, jak na pozostałej części poduszki. Przytnij nadmiar nici.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak powstrzymać kucharza