w

Jak diagnozować i leczyć udar cieplny u świń morskich

Sprawdź, czy Twoja świnka morska wygląda inaczej niż zwykle. Wygląd twojej świnki morskiej może wskazywać na oznaki udaru cieplnego. Szukaj:
 • Jasnoczerwony język
 • Slobbering or dydy
 • Płytki szybki oddech
 • Gęsta lub lepka ślina
 • Szybki puls
Uważaj na niezwykłe zachowanie swojej świnki morskiej. Kiedy świnka morska ma udar cieplny, zwykle wykazuje różnorodne objawy behawioralne, na które należy zwrócić uwagę. Typowe oznaki, że twoja świnka morska cierpi na ciężki udar cieplny to:
 • apatia lub depresja
 • Niechęć do ruchu
 • Niezwykłe podnoszenie głowy
 • Leżenie płasko na brzuchu
 • Konwulsje
Sprawdź temperaturę w pomieszczeniu, w którym przebywa twoja świnka morska. Jeśli podejrzewasz, że twoja świnka morska ma udar cieplny, powinieneś sprawdzić warunki środowiskowe zwierzęcia. Jeśli świnia znajduje się w gorącym pomieszczeniu o temperaturze powyżej 80 ℉ (27 ℃) lub na słońcu, może dojść do udaru cieplnego.
 • Pomiar temperatury w pomieszczeniu pomoże weterynarzowi określić źródło problemu świnki morskiej. Jeśli w pomieszczeniu nie jest gorąco, prawdopodobnie świnka morska ma problem zdrowotny, którym nie jest udar cieplny.
Zmniejszyć temperaturę. Temperatura powyżej 80 ℉ (25 ℃) może prowadzić do udaru cieplnego u świnek morskich. Jeśli podejrzewasz, że twoja świnka morska ma udar cieplny, jak najszybciej obniż temperaturę, w której jest przetrzymywana.
 • Spróbuj przenieść świnkę morską w chłodne miejsce lub włącz klimatyzację, aby schłodzić pomieszczenie zwierzęcia.
 • Możesz także skierować wentylator, by dmuchał w świnkę morską.
Ochłodź świnkę morską. Jeśli podejrzewasz, że twoja świnka morska jest poważnie przegrzana, powinieneś natychmiast schłodzić jej ciało. W drodze po opiekę weterynaryjną owinąć zwierzę w ręcznik zwilżony zimną wodą lub spryskać zimną wodą.
 • Nie należy używać lodowatej wody ani okładów z lodu, ponieważ może to wprowadzić zwierzę w szok.
Podaj płyny dla świnki morskiej. Jeśli twoja świnka morska cierpi na udar cieplny, powinieneś spróbować podać jej płyny w drodze po opiekę weterynaryjną. Wypicie przez świnkę morską zimnej wody lub Pedialyte może pomóc uzupełnić płyny i elektrolity zwierzęcia.
 • Trudno jest nakłonić świnkę morską z udarem cieplnym do samodzielnego picia płynów. Konieczne może być podanie płynów zwierzęcych strzykawką lub wlewanie ich powoli do pyska. Należy podawać jednorazowo tylko około 0,25 mililitrów (0,0085 uncji objętości) płynu, aby świnka morska nie wdychała płynu.
 • Jeśli podajesz płyny dla świnki morskiej, rób to powoli. Podawaj tylko kilka kropli na raz. Wtłaczanie zbyt dużej ilości płynu do pyska świnki morskiej może spowodować jego wdychanie, powodując kolejny problem zdrowotny.
Zabierz swoją świnkę morską do lekarza weterynarii. Jeśli podejrzewasz, że twoja świnka morska ma udar cieplny, natychmiast zanieś ją do gabinetu weterynaryjnego. Udar cieplny może zagrażać życiu, więc jak najszybsza opieka weterynaryjna jest ważna dla zdrowia świnki morskiej. Zwilż sierść świni, zapewnij dostęp do wody i włącz klimatyzację w samochodzie, aby dodatkowo ochłodzić zwierzę.
 • Nawet jeśli Twoja świnka morska może być skutecznie schłodzona w domu, dobrym pomysłem jest zbadanie jej przez weterynarza. Weterynarz będzie mógł ocenić temperaturę świnki morskiej, oznaki życiowe i poziom nawodnienia.
 • Jeśli Twój gabinet weterynaryjny nie jest otwarty, zabierz świnkę morską do najbliższego szpitala weterynaryjnego.
 • Twój weterynarz może podać mu IV w celu uzupełnienia płynów i może ocenić ogólny stan zdrowia świnki morskiej.
Utrzymuj temperaturę wokół świnki morskiej poniżej 80 ℉ (27 ℃). Świnki morskie muszą być trzymane w bardzo umiarkowanej temperaturze, aby zachować zdrowie. Jeśli temperatura wzrośnie zbyt wysoko, fizycznie nie mogą sobie z tym poradzić i dostaną udar cieplny.
 • Podczas gorących letnich temperatur trzymaj świnkę morską w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jednak trzymaj klatkę zwierzęcia z dala od bezpośredniego strumienia klimatyzowanego powietrza, aby zwierzę nie było wychłodzone.
 • Idealna temperatura pokojowa do trzymania świnek morskich wynosi od 65 do 75 stopni Fahrenheita (18 do 24 stopni Celsjusza).
Umieść klatkę dla świnek morskich z dala od grzejników i otworów wentylacyjnych. Grzejniki i otwory wentylacyjne mogą kierować zbyt dużo ciepła i powietrza na świnkę morską, co prowadzi do przegrzania i udaru cieplnego. Aby tego uniknąć, trzymaj klatkę świnki morskiej w miejscu, w którym nie ma zbyt wielu przeciągów lub podmuchów powietrza z zewnątrz lub z systemu ogrzewania i chłodzenia.
Chroń świnkę morską przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Świnka morska może dostać udaru cieplnego, jeśli zostanie wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nawet jeśli pomieszczenie, w którym przebywa zwierzę, nie jest zbyt ciepłe. Aby tego uniknąć, nie umieszczaj swojej świnki morskiej obok okna, które pozwoli słońcu uderzyć bezpośrednio w zwierzę.
 • Jeśli musisz umieścić klatkę dla świnki morskiej w pobliżu okna, upewnij się, że rolety są zaciągnięte, gdy słońce wpada przez okno, lub stwórz cień, który chroni klatkę zwierzęcia przed słońcem.
Upewnij się, że twoja świnka morska ma dostęp do wody. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia świnki morskiej może pomóc w zapobieganiu udarowi cieplnemu. Każdego dnia podawaj swojej świni pełną butelkę wody, aby mogła pić, kiedy tylko zechce.
 • Twoje zwierzę powinno mieć dostęp do chłodnej i czystej wody. To sprawia, że ​​woda jest atrakcyjna do picia, gdy zwierzę się przegrzewa.
Idź do weterynarza na coroczne badanie. Aby uniknąć typowych chorób, które mogą być trudne do wykrycia, dobrym pomysłem jest coroczne badanie świnki morskiej przez lekarza weterynarii. Twój weterynarz może zauważyć oznaki choroby, takie jak udar cieplny, podczas oceny świnki morskiej.
 • Udar cieplny może powodować odwodnienie u świnek morskich, więc weterynarz może złapać udar cieplny, wychwytując oznaki odwodnienia.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zmaksymalizować korzyści płynące z klonów medycznej marihuany

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji w związku