w , ,

Jak grać z dzieckiem?

Więź z dzieckiem poprzez dotyk fizyczny. Niemowlęta kwitną dzięki kontaktowi fizycznemu. Każdego dnia staraj się znaleźć jak najwięcej sposobów włączenia dotyku do rutyny, jak to możliwe. Graj w gry dotykowe, takie jak „Ta mała świnka”, przytulaj się z dzieckiem podczas czytania, masuj nogi podczas lub po zmianie pieluszki, a nawet delikatnie łaskocz ich brzuch lub stopy.
 • Pamiętaj, aby nigdy nie łaskotać dziecka do tego stopnia, że ​​jest w niebezpieczeństwie!
 • Dotyk pomaga dzieciom czuć się kochanym i bezpiecznym, poprawia ich sen i trawienie oraz może zmniejszyć zamieszanie. Może nawet pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym!
Twórz głupie, przesadzone twarze, dźwięki i ruchy. Jednym z najprostszych sposobów zabawy z małym dzieckiem jest po prostu głupota! Usiądź twarzą w twarz z dzieckiem i spróbuj robić śmieszne miny z dużymi wyrazami twarzy, takimi jak uniesienie brwi tak daleko, jak to możliwe, lub wystawienie języka. Możesz także spróbować dużych, głębokich śmiechów lub wysokich chichotów, aby rozbawić dziecko.
 • Ponadto używaj przesadnych ruchów dłoni i ramion, aby podkreślić swoje śmieszne twarze i głupi głos.
Trzymaj nietłukące się lustro przed twarzą dziecka. Niemowlęta są zafascynowane własnymi refleksjami od najmłodszych lat, a ta prosta gra może zatrzymać niektóre dzieci na długi czas. Pamiętaj jednak, że minie trochę czasu, zanim dziecko rozpozna, że ​​obraz w lustrze jest w rzeczywistości sobą. Zamiast tego będą myśleć, że patrzą na inne dziecko!
 • Niemowlęta nie będą w stanie zrozumieć, że patrzą na siebie w lustrze, dopóki nie osiągną wieku 15 miesięcy.
 • Nietłukące się lustra szopkowe można znaleźć wszędzie, gdzie sprzedawane są zabawki dla noworodków.
Wskazówka: Jeśli nie masz nietłukącego się lustra, trzymaj dziecko i stań przed lustrem wiszącym!
Zachęcaj do brzucha przez kilka minut każdego dnia. Aby ćwiczyć brzuch, połóż dziecko na brzuchu na macie lub kocu na podłodze. Możesz nawet położyć się na podłodze przed dzieckiem, aby zachęcić je do uniesienia głowy i rozejrzenia się. Pomaga to dziecku wzmocnić szyję, brzuch i ramiona i ważne jest, aby robić to przez co najmniej kilka minut każdego dnia.
 • Zawsze trzymaj się blisko, abyś mógł pomóc, jeśli dziecko zacznie się denerwować lub denerwować.
 • Czas pracy brzucha powinien być zawsze nadzorowany. Nigdy nie kładź dziecka na brzuchu, ponieważ zwiększa ono ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).
Poruszaj kolorową zabawką tam iz powrotem, aby małe dziecko mogło za nią podążać. Dziecko będzie śledzić zabawkę oczami. Jest to świetny sposób, aby pomóc małym dzieciom nauczyć się oglądać poruszające się obiekty. Możesz sprawić, by obiekt tańczył lub porozmawiał z dzieckiem, aby gra była dla was obojga przyjemniejsza.
 • Starsze dzieci prawdopodobnie sięgną po zabawkę. Spróbuj zwisać na skraju zasięgu, aby zachęcić ich do wyciągnięcia się po zabawkę. Następnie pozwól im mieć zabawkę, która nagrodzi ich za ich wysiłek!
 • Unikaj używania przedmiotów, które nie są bezpieczne dla dziecka, ponieważ mogą się zdenerwować, jeśli nie pozwolisz im się bawić zabawką.
 • Możesz także potrząsnąć grzechotką, aby dziecko mogło spróbować zlokalizować źródło dźwięku!
Trzymaj dziecko blisko i rozmawiaj z nim przez cały dzień. W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz musiał zrobić coś innego niż tylko bawić się z dzieckiem. Aby zapewnić rozrywkę dziecku podczas robienia rzeczy w domu, umieść je w gondoli lub huśtawce w pobliżu i opowiedz wszystko, co robisz. Nawet jeśli nie zrozumieją, co mówisz, pokochają słuchanie dźwięku Twojego głosu!
 • Spróbuj nazwać różne obiekty podczas ich używania. Możesz nawet wymyślić głupie piosenki, by opisać to, co robisz!
 • Nawet w tym młodym wieku mózgi dzieci już zaczynają uczyć się kadencji języka!
Zagraj w peekaboo na zabawną grę, którą możesz wypróbować w dowolnym miejscu. Peekaboo to zabawna, prosta gra, którą kochają dzieci. Wydawaj dźwięki lub machaj rękami, aby dziecko na ciebie patrzyło, a następnie zakryj oczy dłońmi. Po chwili oderwij ręce i powiedz „Peekaboo!” wesołym głosem.
 • Unikaj krzyczenia „Peekaboo!” lub skacząc w stronę dziecka podczas zabawy, ponieważ możesz je przypadkowo przestraszyć.
 • Istnieje nieskończona liczba odmian peekaboo! Spróbuj zakryć twarz kocem, ręcznikiem lub kapeluszem. Możesz także schować się za rogiem, drzwiami lub oparciem kanapy.
 • Peekaboo pomaga uczyć dzieci o trwałości przedmiotów i samoświadomości - ale przede wszystkim jest to po prostu świetna zabawa!
Daj dziecku grzechotkę do trzymania, aby poprawić chwyt. Po kilku miesiącach dziecko zacznie rozwijać zdolność do trzymania przedmiotów. Możesz pomóc zachęcić tę umiejętność, dając im małą grzechotkę do trzymania. Oprócz poprawy umiejętności motorycznych dziecko zacznie uczyć się przyczyny i skutku, gdy zaczyna rozumieć, że kiedy porusza się lub uderza grzechotkę, powoduje hałas.
 • Aby upewnić się, że grzechotka nie jest wystarczająco mała, aby dziecko mogło się udławić, wybierz taką, która ma co najmniej 2 cale (5,1 cm) średnicy.
Klaszcz w dłonie dziecka, aby pomóc mu w nauce umiejętności motorycznych. Kiedy dziecko ma zaledwie kilka miesięcy, wciąż uczy się kontrolować swoje ręce i nogi i często fascynuje je dotyk i ruch. Delikatnie rozciągnij szeroko ramiona dziecka, a następnie klasnij dłonie. Rób to tak długo, jak długo dziecko wydaje się zainteresowane.
 • Możesz również podnieść ramiona dziecka nad głowę lub skrzyżować ramiona na piersi. Po prostu bądź delikatny!
 • Spróbuj pedałować także po nogach dziecka!
Pociesz dziecko wypchanymi zwierzętami, lalkami i kocami. Miękkie pluszowe zabawki i kojące koce są idealne dla dziecka i często są pierwszą ulubioną zabawką dziecka. Upewnij się tylko, że zabawka nie ma plastikowych oczu, małych guzików ani luźnych nici, którymi dziecko mogłoby się zadławić.
 • Ponadto, nigdy nie wkładaj zabawek ani koców do łóżeczka dziecka, gdy kładą się spać, ponieważ może to być przyczyną uduszenia.
Śpiewaj piosenki, rozmawiaj i czytaj książki razem. Dziecko zaczyna rozpoznawać język na długo zanim będzie mogło mówić, dlatego ważne jest, aby w tym wieku komunikować się z nim jak najwięcej. Spędzaj czas na czytaniu, mówieniu i śpiewaniu dziecku każdego dnia, aby pomóc mu nauczyć się dźwięków języka. Ponadto jest to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i możesz to robić w miarę starzenia się dziecka!
 • Spróbuj porozmawiać z dzieckiem delikatnym, wysokim tonem, który dzieci wolą.
 • Wiele dzieci uwielbia rytmiczne piosenki i piosenki takie jak „Twinkle Twinkle Little Star”, „Old MacDonald” i „The Wheels on the Bus”. Ponadto śpiew to świetny sposób na budowanie silniejszej więzi z dzieckiem.
 • Kiedy czytasz, możesz chcieć dostarczyć dziecku książki planszowe wykonane z mocnego kartonu, dopóki nie będą trochę starsze, ponieważ mogą próbować chwycić strony.
Udawaj, że przewrócisz się, aby rozśmieszyć dziecko. Przesadne upadki i udawanie, że booboos są zabawne dla dzieci, więc nie bój się głupot. Połóż poduszkę na podłodze i pomachaj rękami, a następnie opadnij na tylny koniec, aby uzyskać zabawną grę, w której będzie chichotać dziecko!
 • Możesz także udawać, że uderzasz się w głowę miękką zabawką lub ciągle kłamiesz. Bądź kreatywny!
 • Kiedy znajdziesz coś, co rozśmieszy dziecko, rób to, dopóki nie straci zainteresowania.
Naśladuj wszystko, co robi dziecko. Niemowlęta zazwyczaj uczą się naśladując wszystko, co robisz. Możesz jednak zachwycić swoje dziecko, pokazując mu, że mogą one również wpływać na to, co robisz! Kiedy twoje dziecko jest w pogotowiu, radosny nastrój, spróbuj naśladować wszystko, co robią, i uśmiechaj się, aby pokazać im, jak dobrze się bawisz.
 • Na przykład, jeśli twoje dziecko unosi ręce nad głowę, zrób to samo. Kiedy upuszczą ręce, upuść swoje. Pamiętaj, że może minąć trochę czasu, zanim dziecko zrozumie, że je naśladujesz!
 • Najlepiej nie próbować tego, gdy dziecko jest zepsute. Jeśli naśladujesz ich marszcząc brwi lub płacz, możesz sprawić, że będą bardziej zdenerwowani.
Oferta bezpiecznych artykułów gospodarstwa domowego zamiast zabawek. Nie zawsze musisz mieć zabawki, aby bawić dziecko. Garnki i patelnie, drewniane łyżki, czasopisma, a nawet ubrania mogą być fascynującymi zabawkami! W końcu widzą, że używasz tych przedmiotów każdego dnia, nawet jeśli nie są do końca pewni, co robisz.
 • Skorzystaj z okazji, aby porozmawiać z dzieckiem o nazwach przedmiotów, którymi się bawią!
Połóż dziecko na miękkiej macie na zewnątrz. Czasami dzieci potrzebują tylko zmiany scenerii, aby dobrze się bawić. Rozłóż matę na podwórku lub w parku, obłóż dziecko obficie warstwą kremu przeciwsłonecznego i obserwuj, jak Twoje dziecko wkracza do świata przyrody. Oczywiście, miej ich na oku, ponieważ mogą próbować jeść trawę, brud lub liście, jeśli będą w stanie do nich dotrzeć!
 • Gdy twoje dziecko ma około 6 miesięcy, można bezpiecznie stosować filtr przeciwsłoneczny o wartości co najmniej 30 SPF, co ułatwia bezpieczne korzystanie z niego poza czasem. Nie należy jednak pozostawiać dziecka zbyt długo w bezpośrednim słońcu, zwłaszcza między godziną 10 rano a 16 po południu, i stosować ponownie krem ​​przeciwsłoneczny co najmniej co 2 godziny. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła
 • Przed 6 miesiącem życia używaj czapek z szerokim rondem, luźnej odzieży i parasoli przeciwsłonecznych, aby chronić delikatną skórę dziecka przed promieniami UV.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak leczyć depresję podczas ciąży

Jak dostać się do High Hrothgar w Skyrim