w ,

Jak malować tuszem alkoholowym

Kup tusz alkoholowy. Atrament alkoholowy można kupić online lub w sklepie ze sztuką. Niektóre atramenty będą dostępne w zestawach o uzupełniających się kolorach, które wyglądają dobrze, gdy zostaną wymieszane. Zaletą atramentu alkoholowego jest mieszanie i mieszanie kolorów, dlatego należy o tym pamiętać przy zakupie atramentu.
Zdobądź roztwór do mieszania atramentów alkoholowych. Kup roztwór do mieszania po podniesieniu tuszu alkoholowego. Pozwoli to rozcieńczyć farbę i stworzyć wyjątkowy efekt po nałożeniu na mokry atrament alkoholowy. Rozwiązanie mieszania jest konieczne, aby uzyskać bardziej interesujące efekty z tuszem, ale nie jest obowiązkowe.
  • Użyj 91% alkoholu izopropylowego, jeśli nie możesz znaleźć ani kupić roztworu do mieszania.
  • Możesz także użyć roztworu do mieszania, aby wyczyścić każdy atrament, który dostanie się na twoje ręce lub pędzle.
Wybierz płótno do malowania. Dobre płótna obejmują błyszczący karton, folię kurczliwą, błyszczący papier, szkło, metal, zagruntowane drewno i ceramikę. Papier Yupo to również popularne płótno do malowania tuszem alkoholowym.
Stwórz szkic do swojego obrazu za pomocą pióra. Za pomocą tuszu alkoholowego można tworzyć bardziej skomplikowane zdjęcia. Narysuj obraz na papierze Yupo za pomocą pióra lub ołówka. Następnie wlej trochę atramentu alkoholowego do palety papieru lub plastiku. Zaabsorbuj atrament pędzlem, a następnie wypełnij rysunek.
  • Typowe zdjęcia tuszem alkoholowym obejmują kwiaty, góry i krajobrazy.
Maluj odręcznie, aby uzyskać abstrakcyjny efekt. Tusz alkoholowy jest zwykle używany do tworzenia sztuki abstrakcyjnej. Jeśli chcesz stworzyć abstrakcyjne dzieło sztuki, nie planuj go wcale. Używaj różnych kolorów i podążaj za nurtem, aby za każdym razem tworzyć coś innego. Wybierz jaśniejsze kolory, aby uzyskać szczęśliwsze i jaśniejsze obrazy, a ciemniejsze kolory, aby uzyskać złowieszcze, ponure dzieła.
Określ, w jaki sposób atrament miesza się ze sobą. Zanim zaczniesz malować tuszem alkoholowym, powinieneś mieć podstawową ideę działania tuszu alkoholowego po zmieszaniu. Wklej różne kolory tuszu alkoholowego na osobny kawałek papieru i użyj pędzla, aby wymieszać kolory. Zobacz, jak krwawią i wchodzą w interakcje.
  • Zastosuj roztwór mieszający na farbie, aby zobaczyć, jak oddziałuje ona z kolorami.
  • Możesz także ćwiczyć mieszanie kolorów razem na swojej palecie.
Nalej kilka kropel atramentu na płótno. Weź butelkę z atramentem i nalej kilka kropel na to, co malujesz. Atrament utworzy małą kałużę, którą można manipulować.
Rozprowadź atrament za pomocą pędzla. Umieść końcówkę pędzla w kałuży farby i użyj lekkich pociągnięć, aby nałożyć go na płótno. Zacznij wyczuwać farbę i sprawdź, jak atrament rozprasza się i krwawi. Utwórz więcej basenów farby i zobacz, jak się ze sobą mieszają.
  • Malowanie tuszem alkoholowym za pomocą pędzla przypomina malowanie akwarelami.
Oczyść pędzel. Nasyc swój pędzel osobną kałużą roztworu do mieszania. Spowoduje to usunięcie tuszu z pędzla i zapobiegnie zabrudzeniu kolorów.
Pomaluj istniejący tusz roztworem do mieszania. Nasyc swój pędzel roztworem do mieszania i obejrzyj obraz. Sprawdź, jak rozwiązanie wchodzi w interakcję z różnymi kolorami i pomaga w procesie mieszania.
  • Musisz zastosować roztwór do mieszania, gdy farba jest jeszcze mokra.
  • Jeśli nie podoba Ci się zastosowany kolor, możesz również zastosować wiele rozwiązań mieszania na płótnie, aby usunąć kolor, gdy jest jeszcze mokry.
Niech farba wyschnie. Pozostaw obraz w dobrze wentylowanym miejscu na trzy godziny i wróć, by zobaczyć wysuszony obraz. Teraz, gdy wiesz już, jak działa atrament i roztwór do mieszania, możesz zacząć wdrażać bardziej zaawansowane techniki.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak wślizgnąć tampony i podkładki do łazienki

Jak być komunistą