w ,

Jak odbudować silnik

Dokładnie wyczyść silnik przed uruchomieniem, jeśli to możliwe. Gromadzenie się brudu, brudu i smaru sprawi, że usuwanie śrub i odłączanie komponentów będzie bałaganem.
. Musisz być w stanie pracować na równej i dobrze oświetlonej powierzchni, z wystarczającą ilością miejsca, aby ustawić swój podnośnik i manewrować. Jeśli masz wystarczająco duży garaż, tym lepiej.
 • Dobrym pomysłem jest robienie zdjęć z bliska jak największej liczby elementów silnika pod różnymi kątami. Gdy zaczniesz pracować, mogą być nieocenione. Możesz nawet je wydrukować i oznaczyć jako odniesienie.
Zorganizuj swoje miejsce pracy, zanim zaczniesz. Posiadanie wanien do przechowywania śrub, zacisków i elementów mocujących do ich sortowania, stół warsztatowy lub stół do układania narzędzi, a część nasiąkająca i czyszcząca wiadro ułatwi obsługę tych przedmiotów.
Zdejmij kaptur. Zaznacz śruby zawiasów, abyś mógł je później znaleźć. Ostrożnie je rozluźnij, zsuń pomocnika, gdy ześlizgniesz się z niego i przechowujesz go podczas wykonywania pracy. Należy pamiętać, że niektóre okapy mają połączenia elektryczne dla dodatkowej lampki oświetlenia wnętrza lub dla reflektorów, świateł sygnalizacyjnych i przeciwmgielnych, które są na niej zamontowane. Te również powinny zostać odłączone.
Zacznij odłączać zewnętrzne elementy silnika. Ważne jest, aby odłączyć kabel uziemiający akumulatora, zanim zrobisz cokolwiek innego, a następnie zacznij opróżniać przewody płynu chłodzącego i chłodnicy, aby bezpiecznie wykonać pracę. Uważaj, aby nie uszkodzić metalowych zacisków, które są trudniejsze do wymiany niż węże gumowe, które możesz przeciąć lub złamać.
 • Zdejmij osłonę chłodnicy i wentylatora (jeśli dotyczy). Bądź z tym delikatny, aluminiowe ogniwa są delikatne i można je łatwo uszkodzić.
 • Następnie poluzuj alternator, zespół napinający, wentylatory chłodzące i paski. Odłączyć dopływ powietrza dolotowego i przewody paliwowe. Niektóre pojazdy mają układ paliwowy, który jest pod ciśnieniem, nawet gdy silnik nie pracuje, dlatego przed odłączeniem należy przygotować się na spuszczenie paliwa i zmniejszenie ciśnienia. Po odkręceniu pompy wspomagania układu kierowniczego i sprężarki klimatyzacji zrób to bez odłączania przewodów, aby zaoszczędzić trochę czasu przy ponownym montażu.
 • Dobrym pomysłem jest robienie rysunków i robienie bliskich zdjęć, a także oznaczanie węży i ​​przewodów taśmą i markerem. Nie zależy od pamięci. Niektóre przewody i węże można podłączyć tylko w jeden sposób, ale niektóre nie są oczywiste. Prawdopodobnie nadal będziesz potrzebować wykresu, diagramu / rysunku i zdjęć, aby ułatwić proces ponownego montażu.
Usuń wszystkie połączenia elektryczne z silnikiem. Możesz zostawić przewody świecy zapłonowej na później, ale zacznij odłączać kolektor wydechowy i odkręcić wszystkie widoczne połączenia elektryczne do skrzyni biegów, przygotowując się do odłączenia skrzyni biegów.
Usuń śruby mocujące obudowę dzwonu skrzyni biegów do silnika. Podnieś samochód i umieść go na podstawkach podnośnika, a następnie podeprzyj skrzynię biegów od dołu innymi podstawkami podnośnika. Bardzo ważne jest użycie podstawek podnośnika lub innego wsparcia pod przekładnią przed odłączeniem śrub. Gdy je poluzujesz, nic nie będzie wspierać transmisji i spadnie, chyba że zostanie przez coś przytrzymane. W przypadku pojazdów z pośrednim elementem poprzecznym nie będzie to stanowić problemu.
 • W większości przypadków sama skrzynia biegów nie musi być usuwana z pojazdu, o ile można ją bezpiecznie podeprzeć po zdjęciu silnika.
Użyj podnośnika, aby usunąć silnik. Połącz podnośnik z punktami podnoszenia na głowicach cylindrów lub największymi śrubami w górnej części silnika i powoli wyreguluj niwelator, aby rozpocząć podnoszenie przodu.
 • Bądź bardzo ostrożny. Odchyl silnik bez samochodu, aby uniknąć uderzenia w samochód i opuść silnik na powierzchnię roboczą lub ziemię, aby rozpocząć demontaż i kontrolę.
Pobierz instrukcję sklepu dla swojego pojazdu. Żaden przegląd nie może zaoferować wszystkich szczegółów niezbędnych do przebudowy każdego rodzaju silnika, dlatego konieczne jest zapoznanie się z instrukcjami producenta dla każdej marki i modelu. Zdobądź jeden, przeczytaj go i miej pod ręką.
 • Nawet jeśli masz starszy model, instrukcje w sklepie są przez cały czas w serwisie eBay za stosunkowo niedrogie i często są dostępne w bibliotece publicznej za darmo. Jeśli zamierzasz zainwestować w projekt, absolutnie niezbędne jest zdobycie instrukcji obsługi sklepu, abyś mógł poznać właściwe specyfikacje i cechy silnika, z którym masz do czynienia.
Wykonaj oględziny silnika. Sprawdź płyn usuwający z wielu wtyczek, połączeń jednostek wysyłających i połączeń między komponentami. Sprawdź stabilizator harmonicznych pod kątem oznak pękania gumy izolacyjnej, co może sugerować konieczność jej wymiany. Sprawdź, czy na bloku nie ma żadnych oznak przegrzania, pękania i przypalenia. Sprawdź także, czy nie pozostały resztki uszczelki po poprzedniej pracy.
 • Sprawdź także identyfikator i numery castingów, aby upewnić się, że silnik, nad którym myślisz, że pracujesz, to tak naprawdę silnik, nad którym pracujesz. Wymiana silnika nie jest rzadkością, a każdy silnik ma inną specyfikację.
Sprawdź elementy zewnętrzne silnika. Sprawdź dystrybutora pod kątem oznak luzu, wywierając na niego presję. Sprawdź pasek alternatora pod kątem oznak zużycia, obracając koło pasowe i nasłuchując nietypowych dźwięków. Sprawdzić zespół sprzęgła pod kątem zużycia.
Wyjmij kolektor wydechowy, jeśli nie został wcześniej usunięty, aby ułatwić wyjmowanie silnika z komory silnika. Śruby lub kołki kolektora wydechowego mogą być bardzo skorodowane, uważaj, aby je uwolnić bez ich uszkodzenia. Pomocne może być użycie specjalnych środków smarnych, a bardzo uparte śruby mogą wymagać poluzowania ciepła.
Rozpocznij demontaż reszty silnika. Zacznij od zdjęcia miski olejowej i pokryw zaworów, a następnie głowic cylindrów. Podczas podnoszenia głowic cylindrów należy zabezpieczyć pręty podnośnika, jeśli są wygięte lub uszkodzone, należy je wymienić.
Sprawdź otwory cylindrów. Możesz użyć mikrometru, aby określić średnicę otworu, bardzo zużyte cylindry mogą być zbyt daleko, aby umożliwić pomyślną odbudowę. Jeśli wiesz, że silnik nie był wcześniej przebudowywany, możesz zorientować się w zużyciu ścian cylindra, patrząc na grzbiet cylindra. To jest punkt, w którym pierścienie tłokowe wylewają się , powierzchnia poniżej grzbietu jest zużyta na styku pierścieni cylindrów, gdy poruszają się w górę i w dół, góry nie są zużyte, więc wskazuje to na oryginał średnica otworu. Zasadniczo, jeśli zużycie jest mniejsze niż 20/1000 cala, oryginalne tłoki mogą być ponownie użyte, ponad 20/1000 będzie wymagało znudzenia silnika i zastosowania tłoków ponadwymiarowych.
Usuń grzbiet na cylindrach w pobliżu szczytu otworu za pomocą rozwiertaka do cylindrów (obręcz). Grzbiet jest punktem, w którym metal cylindra nie zużył się, ponieważ pierścienie nie unoszą się tak wysoko w otworze. Zużycie cylindra powinno być poniżej tego punktu, ale przed demontażem należy rozwiercić kalenicę, aby umożliwić usunięcie tłoków bez uszkodzeń i umożliwić ponowny montaż tłoków z nowymi pierścieniami.
Usuń zespoły tłoka i tłoczyska. Po zdjęciu pokryw prętów z prętów, umieść ochraniacze czopów prętów (osłony ochronne) na końcach prętów i zabezpiecz śruby, aby zapobiec ich uderzeniu, skrobaniu i zarysowaniu bloku silnika lub uszkodzeniu gwintów śrub podczas zdejmowania i przenoszenia. W tym przypadku można przeciąć gumowy przewód paliwowy, aby ślizgał się po gwintach śrub. Po usunięciu załóż z powrotem tę samą nasadkę pręta na pasujący pręt, zachowaj je jako sparowane / dopasowane zestawy. Zachowaj zaznaczone części lub w celu powrotu do tego samego cylindra, z którego zostały usunięte. Zapewnia to równowagę i dopasowanie; i konsekwentne „włamanie”.
Wyjmij i sprawdź wał korbowy. Po usunięciu przechowuj w bezpiecznym miejscu, najlepiej użyj płyt montażowych korby, abyś mógł dokładnie zmierzyć wał korbowy. Utrzymuj stare łożyska główne w porządku, sprawdzaj je pod kątem zużycia i nadmiernego zabrudzenia. Po zdjęciu korby i jej prawidłowym przechowywaniu umieść główne zaślepki z powrotem na bloku silnika i dokręć zgodnie ze specyfikacją.
 • Wymontować wałek rozrządu, wałki stabilizatora i napędy pomocnicze. Zwróć uwagę na podkładki końcowe i podkładki dystansowe, utrzymuj je w porządku, musisz je ponownie ustawić we właściwej kolejności. Zdejmij łożyska krzywki, zwracając uwagę na ich położenie.
Wykonaj oględziny wału korbowego. Sprawdź, czy nie ma pęknięć i oznak przegrzania. Zmierz różne wymiary wału korbowego. Wymiary te obejmują średnicę czopa, poza okrągłym, stożkowym i brakującym. Porównaj to z wymiarami wymienionymi w instrukcji sklepu.
 • Jeśli korba jest niespecyfikowana, oznacz ją do identyfikacji i poproś, aby wysłał ją do zaufanego warsztatu maszynowego z niezbędną maszyną do wynurzenia lub obrotu, aby zwrócić czasopisma z łożyskami do rundy . Jeśli korba jest obrócona, zanotuj cięcie, łożyska będą musiały zostać zamówione, aby pasowały do ​​nowej średnicy czopu.
 • Po tym, jak warsztat zmechanizuje korbę, możesz użyć szczotki do karabinu, aby usunąć nadmiar zanieczyszczeń z kanałów olejowych. Następnie ponownie zmierzyć wał korbowy, aby można było wymienić łożyska, aby uzyskać dostęp do luzu korbowego w ramach specyfikacji.
Zakończ demontaż. Usuń zaślepki rdzenia, wsporniki, sworznie prowadzące i wszystko inne, wciąż jeszcze przymocowane na zewnątrz bloku silnika. Przeprowadź kontrolę wzrokową samego bloku silnika pod kątem pęknięć.
 • Jeśli chcesz, dobrym pomysłem może być Magnaflux na bloku silnika w poszukiwaniu wycieków. Magnaflux powinien być używany tylko do wykrywania wycieków na żeliwie. Użyj środka penetrującego, aby znaleźć pęknięcia na blokach aluminiowych. Większość warsztatów mechanicznych przeprowadzi te kontrole, a także może przetestować bloki silnika i głowice cylindrów. Możesz mieć je gorący zbiornik blok silnika i głowicę cylindrów, aby wyczyścić go, gdy jesteś przy nim.
Zmierz specyfikacje. Prawdopodobnie najlepiej zrobić to w warsztacie, ale jeśli masz niezbędne narzędzia, możesz użyć prostej krawędzi i zestawu czujników, aby sprawdzić płaskość powierzchni pokładu. Zmierz zarówno po przekątnej, jak i poziomo. Jeśli powierzchnia pokładu przekroczy specyfikację płaskości, wypłynie na powierzchnię bloku. Zachowaj ostrożność przy ponownym układaniu powierzchni, aby nie usunąć zbyt dużej ilości materiału. W przypadku usunięcia zbyt dużej ilości materiału istnieje ryzyko zderzenia tłoków z zaworami.
 • Za pomocą miernika otworów pomiarowych zmierz stożek każdego cylindra i wykręć go poza rundę. Sprawdź każdy cylinder pod kątem przebarwień i zmywarki. Użyj sztywnego kamienia, aby zidentyfikować deskę do mycia. Sprawdź ustawienie i zaokrąglenie otworów w głównych łożyskach za pomocą czujnika zegarowego.
Użyj kompresora sprężyny zaworowej do ściśnięcia sprężyn zaworowych. Po ściśnięciu sprężyny wyjmij zawory i powoli zwolnij sprężynę zaworu ze ściskania. Po usunięciu narzędzia kompresyjnego usuń sprężyny zaworów i podkładki. Utrzymuj te elementy w porządku.
Usuń zawór z głowicy. Staraj się go nie zmuszać, co może porysować prowadnice. Dla każdego zaworu należy usunąć nagromadzony węgiel lub brud z zaworów i głowicy zaworu. Jeśli to możliwe, należy obrobić główkę lub perełkami szklanymi w warsztacie, albo użyć Magnaflux lub barwnika penetrującego, aby znaleźć pęknięcia.
Sprawdź płaskość każdej głowicy zaworu. Zwróć uwagę na każdą płaskość, która jest niezgodna ze specyfikacją, aby można ją było poprawić w warsztacie po kontroli. Sprawdzić prowadnice pod kątem nadmiernego zużycia za pomocą czujnika zegarowego i sprawdzić pod kątem cofania się gniazd zaworów. Konieczne jest również sprawdzenie, czy:
 •   Zużyte trzony zastawki . Użyj mikrometru i wymień zawory, których trzpienie przekraczają specyfikację.
 •   Zużyte rowki opiekuna . Wymień zużyte uchwyty.
 • Cienkie marginesy. Marginesy powinny być cieńsze na zaworach dolotowych niż zaworach wydechowych. Wymień zawory na zbyt cienkie marginesy.
 •   Długość, napięcie i prostokątność . Wymień wszystkie sprężyny, które są zużyte poza specyfikacją.
Regeneracja zużytych prowadnic zaworów. Wymień zagłębione gniazda zaworów i wszystkie zawory, które nie zostaną wymienione. Obrobić gniazda zaworów. Nasmaruj trzpienie zaworu olejem silnikowym. Zamontować uszczelki zaworów.
 • Uszczelki zaworów występują w 3 różnych typach: opaskowym, parasolowym lub typu PC. Zwróć uwagę na kolejność montażu. Zamontować głowice zaworów. Sprawdź, czy nie ma wycieków za pomocą testu cieczowego lub próżniowego, lub poproś o wykonanie tego w warsztacie mechanicznym.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak cieszyć się wakacjami samotnie

Jak zrobić wałek do włosów