w ,

Jak wypełnić pierwszą stronę swojego pamiętnika

Zaznacz pierwszy wpis. Zapisz datę u góry strony, abyś wiedział, kiedy napisałeś wpis. Zastanów się, czy nadać swojemu tytułowi tytuł, np. „Dziennik kapitański”, czy też odpowiedzieć na to, na przykład „Drogi pamiętniku”. Podaj, gdzie jesteś i jak się czujesz: np. „08.12.2016: w autobusie denerwuję się”. Jeśli gdzieś wybierasz, podaj, dokąd zmierzasz. Prawdopodobnie w pewnym momencie w przyszłości przeczytasz ten dziennik - więc daj swojemu przyszłemu kilka punktów odniesienia, aby pobudzić pamięć.
Zacznij pisać o swoim dniu. Nie myśl zbyt wiele o tym, co powiedzieć. Zacznij od napisania o swoim poranku lub o wszystkim, co przychodzi ci na myśl. Napisz o najbardziej ekscytującej rzeczy, która wydarzyła się dzisiaj. Napisz o swoich przyjaciołach, swoich klasach lub swojej sympatii.
 • Napisz o osobie, o której ostatnio myślałeś. Napisz o tym, co ta osoba ci powiedziała, i o tym, co ktoś powiedział ci o niej. Napisz o tym, co myślisz o tej osobie.
 • Napisz o tym, co cię uszczęśliwia. Napisz o tym, co Cię zasmuca.
 • Napisz historię. Pamiętnik nie musi nawet dotyczyć Ciebie! Wymyśl postać i napisz pierwszą stronę swojego pamiętnika.
Puść! Udawaj, że piszesz to do bliskiego przyjaciela lub do kogoś, komu ufasz. Twój dziennik to miejsce, w którym możesz pisać o wszystkim, co myślisz, dobrze i źle. Nie przejmuj się zbytnio tym, co piszesz. Ważne jest, aby zacząć pisać.
Wyjaśnij swoje relacje z ludźmi. W pierwszym wpisie, kiedy wspominasz o ludziach, napisz, jaki masz z nimi związek. Czy to twój najlepszy przyjaciel, najgorszy wróg, czy sympatia? W ten sposób, kiedy będziesz czytać pamiętnik w nadchodzących latach, będziesz wiedział, co wszyscy ci ludzie mieli na myśli w tym momencie swojego życia.
Kontynuuj pisanie. Po prostu zapisz wszystko, co ci przyjdzie do głowy, bez względu na to, jak głupio to brzmi. Wypełnianie pamiętnika nie polega na tym, aby wszystko brzmiało idealnie. Chodzi o wydobycie wszystkich słów, które są w tobie!
 • Jeśli nie możesz wymyślić niczego do napisania, napisz o tym, jak dziwnie jest pisać o sobie. Napisz, dlaczego nie możesz o niczym myśleć. Napisz, dlaczego chcesz prowadzić pamiętnik.
 • Spróbuj ustalić limit czasowy dla siebie. Ustaw alarm na dziesięć minut, a następnie zacznij pisać. To może cię zabrać!
Wyloguj się. Kiedy skończysz pisać, dołącz kilka wierszy, aby zakończyć wpis. Jeśli piszesz „do” swojego pamiętnika, możesz zakończyć wpis jak list: podpisując swoje imię lub inicjały. Na końcu wpisu nie musisz pisać nic specjalnego, ale może ci pomóc poczuć, że skończyłeś.
 • Powiedz jakąś odmianę: „Wrócę jutro z więcej do powiedzenia. Na razie się wypisuję!”
Reklama
Napisz datę początkową i końcową pamiętnika. Jeśli zaczynasz dziennik w listopadzie 2016 r., Napisz „listopad 2016 r.” Następnie, kiedy skończysz pamiętnik, możesz napisać dzień lub miesiąc, w którym go wypełniłeś. Może to wyglądać jak „listopad 2016 - luty 2017”. Następnie, kiedy ponownie przejrzysz ten pamiętnik, od razu dowiesz się, z którego okresu życia pochodzi.
Napisz ostrzeżenie dla szpiegów. Jeśli obawiasz się, że ktoś może przeczytać Twój pamiętnik, możesz zamienić pierwszą stronę w wiadomość dla każdego, kto otworzy przednią okładkę. Wyjaśnij, że osoba ta nie powinna czytać dalej - inaczej!
 • Napisz: „Ten pamiętnik jest własnością Aidana Applebee. Czytaj dalej na własne ryzyko!”
 • Napisz: „Osobisty pamiętnik! Trzymaj się !!”
 • Napisz: „Mienie osobiste! Proszę nie czytać!”
Wizualnie udekoruj pierwszą stronę. Narysuj obrazek lub doodle. Dodaj naklejki, które pokazują Twoją osobowość. Taśma lub klej na zdjęciu czegoś, co jest dla Ciebie ważne. Spraw, aby pierwsza strona była piękna, aby inspirowała Cię do pisania przy każdym otwarciu pamiętnika!
Reklama
Zrób pierwszą stronę w profil. Taśma lub klej na swojej fotografii. Dodaj naklejki lub narysuj obrazek. Dołącz informacje identyfikujące jako odniesienie dla twojego starszego ja, gdy wrócisz, aby przeczytać ten dziennik. Zastanów się nad napisaniem krótkiej „biografii” dla siebie, która opisuje, kim jesteś w tym momencie życia.
Uwzględnij główne cechy identyfikujące. Wpisz swoje imię i nazwisko. Napisz swoje urodziny i wiek, abyś pamiętał, ile miałeś lat, kiedy zacząłeś pamiętnik. Uwzględnij kolor włosów i oczu oraz inne cechy identyfikujące.
 • Podaj, gdzie idziesz do szkoły i / lub gdzie pracujesz. Napisz, gdzie mieszkasz: miasto, państwo, a może nawet adres.
Wymień ważne osoby w swoim życiu. Napisz nazwiska swoich najlepszych przyjaciół, swoich sympatii i najgorszych wrogów. Uważaj: jeśli ktoś kiedykolwiek przeczyta ten pamiętnik, natychmiast dowie się, co myślisz o tych ludziach!
Zanotuj swoje upodobania. Dołącz swoje ulubione i najmniej ulubione jedzenie; twój ulubiony i najmniej ulubiony napój; twój ulubiony i najmniej ulubiony muzyk; i twój ulubiony i najmniej ulubiony cukierek. Napisz o swoim ulubionym zwierzęciu!
 • To tylko dla zabawy. Gdy spojrzysz wstecz, zobaczysz, jak zmieniły się twoje upodobania!
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zostać strażnikiem Teksasu

Jak stworzyć własną mapę za pomocą MapBox.com